Orbán, a genderharcos
A nők elnyomása hatalmi eszköz. De talán fog még futni előlük Orbán Viktor.
A nők elnyomása hatalmi eszköz. De talán fog még futni előlük Orbán Viktor.
Már amennyiben azt a vállalati dress code-ra hivatkozva ráerőltetik az alkalmazottakra.
Egyre gyakrabban fordul elő, hogy a nőnek magasabb a jövedelme, vagy sikeresebb szakmailag, mint a párja. Ez az új társadalmi helyzet az esetek nagy részében feszültséget okoz. Szvetelszky Zsuzsanna szociálpszichológus cikke.
Polgár Judit sakknagymestert mutatta be az ENSZ helyi idő szerint kedden mint az egyenjogúságot szorgalmazó programjának egyik arcát.
Országos kampányt indít a nők és a férfiak közötti bérkülönbség felszámolásáért a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSzSz) – jelentette be Kordás László, az érdekvédelmi tömörülés elnöke hétfőn.
Az ENSZ tisztviselői számára elfogadhatatlan, hogy a magyar kormány a családi értékeket több módon és eszközzel támogatja, és "mesterségesen szembeállítják" a családok és a nők támogatásának ügyét egymással – reagált az emberi erőforrások minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága az ENSZ-szakértők ma ismertetett kritikáira.
A nemi erőszak jogi szabályozása és közmegítélése Magyarországon évtizedeken át a férfi felsőbbrendűségébe vetett hiten alapult, s a bírói ítéletek hűen tükrözték az uralkodó patriarchális szemléletmódot. Vélemény.
Bár a helyzet javult, a nők Európa-szerte még 2014-ben is átlagosan 16,1 százalékkal kevesebbet kerestek a férfiaknál, az ezt megelőző évhez képest a legnagyobb javulás Magyarországon mutatkozott - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) hétfői jelentéséből.
Kölnnek jótékony hatása is lehet: a nyafogásnak tekintett női jogok fontossá váltak.
Mit jelentett nőnek lenni a századfordulón? Milyennek látjuk ezt mai szemmel, és milyennek látták ők maguk a harcukat, győzelmeiket és elbukásaikat? A dualizmus felső- és középosztálybeli asszonyainak ellentmondásos, ma azonban egyesek szemében talán még irigylésre méltónak is tűnő mindennapjait bemutató kötet, A budapesti úrinő magánélete olyan világba kalauzol el minket, ahonnan visszatérve, a mai magyar közéletet is másképpen lehet értelmezni.
Gyorsabban nőtt a női vállalati pénzügyi vezetők átlagjövedelme tavaly, mint a férfiaké. Az AP amerikai hírügynökség jelentése szerint az amerikai piacvezető cégek női pénzügyi vezetőinek átlagos éves jövedelme tavaly közel 11 százalékkal 3,32 millió dollárra nőtt, a férfiak valamivel többet keresnek, ők átlagosan 3,3 millió dolláros bért vihetnek haza.
A genderőrület annyi lenne, hogy a nők is emberek. Őrület ebben csak az, hogy mennyire fáj ez Ákosnak és Lászlónak.
Csak annyi, hogy most kiderül, melyik párttal ért egyet a női egyenjogúsági kérdésben.
Női és polgári szabadságjogokat védő szervezetek sürgetnek vizsgálatot szövetségi és kaliforniai polgárjogi hivataloknál a női filmrendezők hollywoodi diszkriminációja miatt.
Férfi és nő egyenlő. Vagy mégsem? Az alábbi videóból egy perc alatt megérti, miért is van szükség arra, hogy téma ne kerüljön le az asztalról.
Ma Magyarországon a nők, azonos munkakörben, akár 25%-kal is kevesebbet keresnek, mint a férfiak – állítja a Tudtad-e civil kampány mai rajza.
A világ ugyan szabadabb lett, rengeteg a lehetőség, már nem kell négy évet várni egy telefonra vagy kocsira, az idősek mégsem cserélnének a mai fiatalokkal. Mit irigyelnek a fiatalokban, hogyan látják a nők helyzetét, kell-e karriert építeni, és egyáltalán, mikor volt könnyebb, akkor vagy most. Többek között erről kérdeztünk idős, hetven év feletti nőket.
Beyoncé esszét írt a nők egyenjogúságáról, sokan mégis kritizálják, mert klipjeivel és megjelenésével inkább a szexizmust táplálja.